Podczas IX Krakowskiej Konferencji Kognitywistycznej będziecie mieć okazję wysłuchać wystąpień specjalistów z dziedziny świadomości z Polski i zagranicy, jednak to nie koniec atrakcji!

W tym roku Juan Loaiza (Berlin School of Mind and Brain i Institut für Philosophie Humboldt-Universität w Berlinie), specjalnie dla uczestników IX KKK przeprowadzi wyjątkowe warsztaty “Bridging the gap between philosophy and science”.

Warsztaty poświęcone będą często niedocenianej, ale z naszej perspektywy bardzo ważnej dziedzinie kognitywistyki jaką jest filozofia. Czy możliwe jest zrozumienie świadomości bez filozofii? Z pewnością, żeby próbować zrozumieć tak złożony fenomen potrzebujemy interdyscyplinarnego podłoża opartego na silnych filozoficznych fundamentach. Czy jednak filozofia musi być postrzegana jako coś odrębnego i niezależnego od nauki?

Podczas Warsztatu z Juanem Loaizem będziecie mieć okazję poszukać odpowiedzi na to pytanie i zastanowić się jak zatrzeć różnice pomiędzy nauką a filozofią.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty zostaną przeprowadzone w języku angielskim. Możliwość udziału zarówno dla czynnych jak i biernych uczestników konferencji. Rejestracja na wydarzenie oraz więcej szczegółów już wkrótce. Bądźcie czujni!

Workshop image